24
Лют

Замовити портрет у техніці “сухий пензель”

Замовити портрет у Києві дуже легко. Головне, визначитися, який саме ви бажаєте отримати. Існують, як мінімум, кілька варіантів портрета, які може запропонувати вам професійний художник. До них належать:

Портрет на полотні.
Портрет на картоні.
Портрет на папері.

Портрет на полотні виконується на бавовняному або лляному полотні, натягнутому на підрамник. Його товщина буде 1,5 мм. Портрет пишеться олійними фарбами або акриловими. Час створення такого шедевра, залежно від ступеня деталізації та формату полотна – 3-7 днів + час просушування.

Картон – це матеріал, який дуже тонкий і схожий на пресоване ДСП. На його поверхні, також, пишуть портрети. Виділяють, особливо, “полотно на картоні” – трохи інший матеріал. Там, реальне бавовняне полотно натягнуте на картон. У будь-якому зі згаданих випадків, твір коштуватиме дешевше, ніж його аналог, виконаний на класичному полотні.

І, звичайно, лідером за популярністю в портретному жанрі є старий добрий папір. Це – спеціальний акварельний папір, який має підвищену щільність (200 г/м2 і вище). На ньому можливо малювати і аквареллю, і гуашшю, і тушшю, і олією. Ціна такої роботи буде найдемократичнішою. І королі, і жебраки, і навіть студенти можуть собі дозволити такий портрет. Від того, що це папір, якість зображення ніяк не псується – такий портрет просто вставляють у раму під скло (невелика додаткова витрата коштів, але воно того варте).

Сьогодні, я хочу більш детально розповісти вам про техніку портретного живопису, яку я особисто дуже сильно люблю. Вона пов’язана саме з папером. Безліч портретів були написані мною в цій техніці, і клієнти завжди залишалися задоволені. Цей метод дає змогу неймовірно виразно передавати риси обличчя і зовнішності людини. Йтиметься про так звану техніку “сухого пензля”.

Сухий пензель – графічна техніка і графічний прийом, який полягає в нанесенні шару фарби (олійної, гуаші, темпери) на поверхню, з мінімальним використанням будь-якого виду розчинника. При цьому, пензель залишається практично сухим, що і породило назву для цієї техніки. Китайські художники почали застосовувати такий метод графіки ще в незапам’ятні часи. Вони створювали каліграфічні композиції на папері за допомогою сухого пензля. Експериментували вони і з портретною графікою.

Сучасна техніка сухого пензля відродилася в Москві, на знаменитому Арбаті, у 80-х роках минулого століття. Звідти, вона поширилася масово по всьому світу, завдяки роботі вуличних художників. Вони ніби вдихнули нове життя в старовинний графічний прийом. Відтоді портрети сухим пензлем є улюбленими подарунками для величезної кількості їхніх поціновувачів.

Матеріал: папір, олія Техніка: сухий пензель Ціна: 3000 грн. Формат: 40х50 см, без рами

Отже, щоб творити в цій техніці потрібні три речі: олійна чорна фарба, якісний папір і пензлі. Як правило, такий портрет малюється одним кольором (чорний, коричневий), але існує, звісно, можливість виконання роботи і в поліхромній гамі. Наступні мазки фарби згладжують нерівності мазків, що їм передують. Наприкінці поверхню паперу покривають лаком, щоб запобігти вицвітанню фарби. Також, можливо комбінувати чорну фарбу з білою, для отримання необхідного відтінку. Сухий пензель є технікою прикордонною, змішаною. Деякі теоретики образотворчого мистецтва відносять її до графіки, а інші – залишають як прийом у живописі, який по-науковому називається “сухе лесування”. Як би там не було, а портрети, виконані за допомогою цього прийому, справляють незабутнє сильне враження на глядача і запам’ятовуються надовго.

Переваги замовлення портрета в техніці “сухий пензель”:

Високий рівень деталізації зображення. Сухий пензель дає можливість (за наявності достатньої кількості часу) створювати, практично, фотографічну копію людини. Ступінь вимальовування деталей, звісно, залежить від майстерності художника, але те, що ця техніка надає таку можливість, робить її вельми привабливою як для художника, так і для потенційного замовника.
Швидкість створення малюнка. Намалювати портрет сухим пензлем можливо за кілька десятків хвилин. Експрес-портрет робиться за 15-20 хвилин. Для промальовування деталей, звичайно, знадобитися більше часу.
Швидко сохне. Дивно, але малюючи на папері, олійна фарба досить швидко висихає. На полотні такого не відбувається через порівняно більшу товщину олійного шару, а також через заґрунтовану поверхню, яка перешкоджає всмоктуванню фарби в полотно. На папері, засихання відбувається вже через кілька годин після завершення роботи.
Можливість не малювати ескіз, а коригувати портрет під час роботи. Плавність переходів між тоном і півтонами також гарантується цією технікою.
Наявність фактурності. Папір проступає крізь фарбу, оскільки та “лягає” між її нерівностями. Портрет, що володіє текстурними і фактурними нюансами, завжди буде ближчим до реальності.
Можливість комбінувати “сухий пензель” з низкою інших технік. Це привнесе більшу реалістичність і художнє “багатство” портрета. Так, комбінують його з емаллю, аквареллю, акрилом.
Графічний матеріал не потрібно закріплювати. Портрет зручно транспортувати, згортати, правити в рами. Не потрібно боятися, що фарба розмажеться, або, що матеріал осиплеться. Цим те, сухий пензель і підкуповував завжди художників – швидкістю створення (згадайте, де цю техніку почали вперше застосовувати), гнучкістю і легкістю транспортування. Ідеально для вуличного портрета і не тільки для нього.

Сухий пензель, а якщо бути точним, саме його чорно-білий варіант, користується великим попитом. Просто зазначу, що його обирають близько 60% клієнтів нашої студії, коли мова заходить про портретний жанр. Замовити портрет такого виду дуже недорого, та й терміни виконання радують. Як “швидкий” подарунок підходить ідеально. Чорно-білий спосіб передачі дійсності, взагалі, на переконання багатьох художників (як, до речі, і режисерів) видається найбільш правдивим. “Чорно-біле не бреше” – кажуть майстри. І справді, характер людини дуже детально можна передати, передаючи нюанси її зовнішності технікою сухого пензля. Сухий пензель підійде навіть для написання пейзажів, але це, як то кажуть, уже зовсім інша історія. Художники арт-студії Picart виконають ваш портрет технікою сухого пензля максимально якісно. Фотографічність такого портрета гарантована. Тому, якщо ви ще не визначилися, що замовити для коханої людини, то портрет сухим пензлем буде чудовим подарунком. Отже, робимо однозначний висновок: замовити портрет у техніці “сухий пензель” точно того вартий! Всім добра.