14
Лют

Інтер’єрна картина, яка принесе вам радість

Сьогодні я хочу поговорити про наші з вами емоції, які безпосередньо пов’язані з живописом. Картина, як відомо, завжди має викликати якісь емоції. У будь-якому разі, кажуть, що якщо витвір мистецтва викликав емоції, то це гарний витвір мистецтва. Внесу поправку, яка буде справедливою для інтер’єрних картин – витвір мистецтва має викликати саме позитивні емоції. Місце, де ти живеш, спиш, харчуєшся, проводиш час із сім’єю і взагалі, перебуваєш величезну частину свого життя (воно називається рідний дім), за фактом, не повинно викликати емоцій негативних. І в цьому вам допоможуть полотна з шикарним інтер’єрним живописом.

Кілька років тому мені замовили репродукцію триптиха відомого художника. Замовником виступив директор однієї з приватних клінік міста. Як виявилося, він давно хотів привнести у свою клініку якийсь “промінь світла” – предмет інтер’єру, який би викликав у відвідувачів його клініки виключно позитивні емоції. І така робота була знайдена. Написавши це полотно, я була надзвичайно рада, що воно посіло гідне місце в холі центру. Твір справді дуже позитивно став впливати на відвідувачів: ним часто захоплюються, і завжди з цікавістю розглядають. Як важливо, щоб у наших медичних закладах було більше прекрасно-затишного, ніж казенно-формального! Хворій людині потрібно допомагати одужувати, створюючи сприятливе емоційне тло, адже це є однією із запорук швидкого одужання.

Але, звісно, не тільки для лікарень застосовуються картини. Будь-яка людина, яка повісить полотно у себе вдома, відчує потужний вплив живопису на власне самопочуття. Картина може розвеселити, порадувати, втішити, підбадьорити, коли це потрібно. Існують такі роботи, які не можна вичерпати поглядом і за десятки років. Саме тому, потрібно віщати картини вдома.

Як правильно вибрати відповідну вам картину з позиції емоцій? Спробуємо відповісти на це питання. Отже:

Обирайте картину з оптимістичним сюжетом. Оптимісти взагалі живуть довше за песимістів, а тому нема чого оточувати себе похмурими елементами інтер’єру.
Замовляйте картини з сюжетом, обраним вами особисто, а значить близького вам – це запорука внутрішнього прийняття роботи.
Обирайте картину з “няшністю”: котики, кролики, щось миле і кумедне. Це – нескінченне джерело позитиву. І, плювати, насправді, що скажуть інші люди, адже головне, щоб ця “милота” подобалася вам.
Обирайте полотна з гумористичним сюжетом. Гумор ще ніколи нікому не зашкодив.
Замовте картину з глибоким філософським змістом. Якщо ви – людина мисляча, то вам завжди буде приємно розмірковувати над тією ідеєю або питанням, які підняв живописець у своїй роботі.
Виберіть твір жанру абстракції, який не буде обтяжувати багатьма деталями або сюжетом. В абстрактних полотнах кожен новий глядач бачитиме свій неповторний сенс. Навіть ви, як господар будинку, зможете знаходити все нові й нові асоціації в такій картині.
Репродукція роботи великого живописця також підійде. Немає нічого кращого, ніж століттями перевірена класика, яка несе вічні сюжети, що хвилюють людей усіх віків і поколінь.
Обирайте роботу, написану живими фарбами на полотні. Тільки картина, написана “по живому”, реальним художником, олією (або іншим матеріалом) на полотні зможе в повноті передати неповторний колорит емоцій. “Живий” живопис несе і живу енергію у ваш дім.
Зробіть вибір на користь картини, яка не викликатиме у вас навіть найменшого дискомфорту. Це – дуже важливо, адже навіть якщо полотно дуже “розпіарене”, але вам чомусь від нього незатишно, то не слід себе мучити.
Загальне правило звучить так: обирайте те, що вам до вподоби, не залежно від змісту, чи від думок інших людей. Адже саме вам, дивитися на це полотно щодня.

Інтер’єрна картина має приносити радість. Картина для інтер’єру зобов’язана викликати почуття задоволення. Твір живопису, що приносить задоволення, стане вашим “другом”, без якого ви вже не будете мислити затишку домашнього вогнища. Саме тому, приділіть деякий час для підбору картини, яка буде “вашою” і за духом, і за змістом, і за технікою. Так чинячи, ви залишитеся у великому виграші, яким стануть ваші позитивні зцілювальні емоції.

Триптих написаний для Центру Краси і Здоров’я доктора Павла Петровича Бережного, м. Київ. Київ