24
Січ

Ще трохи про те, хто такий художник

Художник – це не про малювання, це – про світогляд. У цьому я переконалася за багато років, сама будучи художником і гордо носячи цей статус. Художники інші. Щоб створювати картини, мало просто закінчити художню академію. Тут потрібно щось більше. Не кожен може стати художником, і справа зовсім не в освіті або здібностях. Є тисячі людей із задатками малювати, і вони не стають художниками. Це не може перетворити їх на творців.

Художник ЗОБОВ’ЯЗАН руйнувати і творити. Руйнувати старе, стереотипне і шаблонне всередині самого себе, і творити нове, незвичайне, нестандартне. Повторюю, перш за все ВНУТРІ САМОГО СЕБЕ. Адже бути художником це дерзнути думати по-іншому, посміти мати альтернативний погляд. Саме, маючи ось цей погляд ми можемо створювати і трансформувати реальність на полотнах. Творіння художника неможливо відокремити від його особистості. Ці поняття неподільні. Саме тому, в мистецьких вищих закладах, перш ніж вивчати твори відомого метра, всі вивчають його біографію, життєвий шлях. Бо тільки пізнавши життя художника, ти зможеш, хоча б частково, зрозуміти його творіння.

Особистість створює бачення, а погляд і бачення створюють мистецтво. Художник повинен мати свій погляд і слідувати своїм Шляхом. Так було 1000 років тому, так було 50 років тому, так буде і в майбутніх поколіннях. У всі часи. Завжди.

Отже, хто такий художник для мене? Як я розумію художників (і себе зокрема)?

Ділюся своїми уявленнями з вами, друзі:

Художник – це особливий погляд на світ, це особлива позиція.
Художник – це людина, яка може трансформувати реальність у своїй уяві та передати її такою на полотно.
Художник – це творець і творець чогось нового.
Художник – це неповторна індивідуальність.
Художник – це цікава людина.
Художник – це дивна людина.
Художник – це джерело неординарних ідей та уявлень.
Художник – це людина, яка готова прикрасити навколишній світ.
Художник – це творець прекрасних і красивих речей.
Художник – це руйнівник закостенілих стереотипів і обмежених стандартів.
Художник – це новатор і дослідник невидимого духовного світу.
Художник – це служитель духу, і трохи, провідник іншого світу в наш світ.

А що ви думаєте про художників? Якими якостями потрібно володіти, щоб бути художником? Прошу, діліться своїми цінними думками в коментарях!