08
Лют

Сучасні картини для інтер’єру

“Усьому свій час” – казав мудрий Соломон. Усе тече, усе змінюється. Століття змінюють одне одного, а разом з плином часу змінюються і люди: їхні вподобання, смаки, світогляд. Це і є основною причиною зміни тенденцій у дизайні приміщень, що так само вірно і для напрямків у мистецтві. Сучасна людина не бажає жити в приміщенні, оформленому, скажімо, під XIX століття, або під першу половину минулого століття. Нам усім хочеться бути актуальними і крокувати в ногу з часом.

Сучасні інтер’єри – це цілий конгломерат усієї тієї культурної спадщини, яку людство зуміло напрацювати століттями. Головною особливістю сучасного інтер’єру буде еклектика – змішування елементів різних стилів в одному просторі. Межі напрямків поступово розмиваються, і стає все складніше творити в якомусь одному чіткому стилі. Та й чи потрібно взагалі намагатися працювати в рамках одного набору суворих правил, адже все одно, кожен дизайн інтер’єру по-своєму буде унікальним і неповторним?

Повернемося до наших творів інтер’єрного живопису. Картина в інтер’єрі завжди буде актуальною. Одного відомого дизайнера запитали в інтерв’ю, чи є випадки, де картина недоречна під час декорування, на що він відповів: “Такі випадки мені не відомі. Єдиний варіант – це коли картину спочатку не передбачали вписувати в інтер’єр, і тому не виділили їй місця”. Погодимося з цим твердженням – картина в декорі приміщення доречна практично завжди.

Які ж існують відмінні риси сучасних картин для інтер’єру? Давайте розбиратися разом. Не дивлячись на можливість компонування різних елементів стилів, все-таки є певні закони, які можуть допомогти підібрати картину саме в конкретно окреслений інтер’єр. Сучасний інтер’єр це, все-одно що модний інтер’єр. А що ж таке “модний”? Перш за все, модним ми вважаємо:

– щось свіже й актуальне в наш час;

– щось, що відповідає останнім дизайнерським віянням;

– щось, що йде в одному ключі з сучасними тенденціями декору;

– щось неординарне;

– щось неповторне, унікальне;

– щось, що викликає емоції;

Таким чином, ніби “за бортом” ми залишаємо класичний реалізм, хоча назавжди з ним не прощаємося: такі роботи доречні для декору приміщень у стилі бароко, класицизму та неокласицизму. Звісно, класичні картини завжди будуть у тренді, так само як і репродукції полотен відомих художників, але не в кожен інтер’єр їх можна буде вписати. Річ просто полягає в тому, що сучасні інтер’єри дедалі рідше й рідше оформляються в цих напрямках. Справедливе запитання: “Ну а в яких же напрямках найкраще працювати художнику, щоб дизайнери були в захваті від його робіт?”.

СТИЛЬ СУЧАСНИХ КАРТИН

Найкраще в сучасний інтер’єр впишуться картини таких стилів як:

– імпресіонізм;

– експресіонізм;

– абстракція;

– мінімалізм;

– наївний стиль;

Усі вищезгадані напрямки об’єднані тим фактом, що в них основний акцент робиться на враження, яке полотно справлятиме на гостей вашого будинку. Повертаючись до змісту і сюжету сучасних інтер’єрних картин, потрібно відзначити, що сюжети таких творів просто зобов’язані бути:

– сміливими в ідеї;

– оригінальними у виконанні;

– нести певний сенс і послання;

– змушувати думати;

Якщо робота відповідатиме хоча б одному з критеріїв, то швидше за все, вона швидко знайде свого покупця. Не зайвим буде також завжди пам’ятати, що картину в інтер’єр вибирають за певними правилами. На наш погляд, основними правилами є такі:

Картина має вписуватися в інтер’єр стилістично.
Картина має підходити за розміром.
Картина має поєднуватися за колірною гамою.
Картина має викликати певні емоції.
Картина має доповнювати інтер’єр, а не відтісняти його на другий задній план.
Картина має бути підібраною зі смаком.
Найкраще, коли картина авторська та унікальна.

Таким чином, сучасні картини для інтер’єру володіють різними відмітними властивостями, які і роблять їх, власне, сучасними. Розуміючи особливості цих властивостей і доречність тих чи інших стилів, а головне – можливість їхнього співвіднесення з напрямками сучасного дизайну, ми можемо підібрати картину, яка ідеально вписуватиметься в сучасний інтер’єр. Вписуватися стилістично, сюжетно, емоційно й атмосферно.

Концептуальне рішення для салону меблів. Картина, створена в золотих тонах з поталлю і синьо-блакитними розводами, ідеально гармонує з комодом, у дизайні якого є золото.