04
Бер

Скільки коштує картина маслом на полотні?

Картина олією на полотні, завжди, буде вам чогось коштувати. Так, і це буде абсолютно правильно, адже картина – елемент справжньої розкоші у вашому домі. А розкіш не може коштувати копійки. Для того, щоб допомогти клієнту визначитися, що ж, все-таки, впливає на вартість полотна, ми написали цю статтю.

Мистецтво, як відомо, річ безцінна. Особливо, якщо йдеться про мистецтво світового масштабу. Як оцінити, прикладом, “Мону Лізу”, Леонардо? Скільки вона б коштувала, якби продавалася? Як правило, пересічний обиватель не має жодного діла до “високого мистецтва” та його цінових категорій. Тому, давайте поговоримо про більш-менш приземлені речі. Коли йдеться про інтер’єрну картину, то політика ціноутворення стає набагато зрозумілішою. Будь-який витвір живопису намальовано цілком реальними фарбами на матеріальному полотні, тож його вартість, звісно, можна і потрібно оцінити фінансово. Вірне прислів’я: картина коштує рівно стільки, скільки за неї готовий заплатити покупець. І все ж, інтер’єрна картина не буде предметом “високого мистецтва”. Тому легко прояснити ті чинники, які вплинуть на її реальну ціну.

З яких складових частин комплектується вартість будь-якої картини? Давайте, розглянемо їх разом:

Вартість витратних матеріалів

Банальна “собівартість” матеріалів. Сюди входять: ціна фарб, полотна, рами для картини. Якщо полотно не купується готовим, а робиться самим художником (нестандартне полотно) то, також, сюди входить і ціна за полотно, його натяжку і монтування підрамника з перемичками. Зазвичай, собівартість матеріалів займає не більше 10% загальної вартості картини.

Розмір полотна

Тут працює просте правило: чим картина більша за площею, тим вона буде дорожче коштувати. Це доречно, навіть, якщо сам малюнок на ній, не є суперскладним. Великі роботи вимагають великих грошей. Що тут ще можна додати?

Кількість деталей на картині та ступінь їхньої чіткості

Картина картині ворожнечу в плані деталей. Можна намалювати дві роботи одного розміру з ідентичним зображенням і сюжетом, але на одному з полотен промальовувати всі деталі максимально чітко і детально (гіперреально), а на іншому – все спростити і стилізувати. Очевидно, що полотно з високою деталізацією, за умови збереження всіх інших змінних незмінними (фарба, техніка, матеріал, сюжет), буде дорожчим за вартістю, ніж картина зі стилізацією (спрощенням) деталей. Вимальовувати таку картину буде складніше, і довше. Зате, і вигляд вона матиме на порядок вищий.

Техніка виконання картини

Техніка виконання твору, безсумнівно, впливає на вартість картини. Так, картина олією або акрилом практично завжди буде дорожчою за будь-яку графічну роботу (тобто роботу, виконану за допомогою олівця, вугілля, сангіни, акварелі, техніки “сухий пензель”). Живопис, безумовно, вийде клієнту дорожчим за будь-яку графіку аналогічного розміру. Ця різниця пояснюється просто: олійно-акрилові матеріали дорожчі, та й складність написання робіт цими матеріалами – вища.

Вартість роботи майстра

Робота майстра коштує грошей. Картина олією на полотні – це кропітка художня праця людини, яка все своє життя присвятила навчанню живопису та створенню високоякісних зразків образотворчої творчості. Тому, майстер – це ремісник сучасного світу. Художник вкладає в роботу свої час, зусилля, майстерність, здоров’я (так, так, адже він завжди має справу з легко-токсичними речовинами, на основі яких розчиняються фарби). Тому, праця художника, в усі часи, дуже високо цінувалася. Не забуваємо також, що художник – професія екзотична, і їх сумарно дуже небагато. Тож картина на вашій стіні – це витвір людини, яка володіє винятковими знаннями та вміннями у своїй галузі, а також належить до вузької професійної касти. Всі ці факти, безсумнівно, впливають на загальну вартість картини.

Націнка за “бренд” художника

Тут ми маємо справу з дуже незвичайним фактором, якого просто не існує щодо більшості товарів масового споживання. Присутній він, тільки у творів “високого” жанру і ручної роботи. Будь-яка картина, яка вийшла з-під пензля художника, буде його професійним дітищем. Це – унікальне у своєму роді творіння (включно з точними копіями робіт відомих живописців). Навіть законодавство визнає цей факт: існує спеціальний юридичний інститут авторського права, який поширюється на кожен твір окремого художника. Таким чином, ми з вами маємо справу з унікальним способом створення творів інтер’єрного мистецтва, що вийшли не з “мертвого” верстата, а написані живою людиною, яка вклала в полотно тепло своєї руки і серця. Це, по-перше. По-друге, – кожен художник може стати відомим і затребуваним. Коли це відбувається (попит перевищує пропозицію на творчість конкретної людини), має місце зростання вартості робіт цього майстра. Ціна картини, написаної відомим художником, буде завжди вищою, ніж аналогічна робота невідомого автора. У сфері інтер’єрного живопису, це, безсумнівно, менш впливає на ціну, ніж у галерейному, але і тут є свої “зірки”.

Художня цінність полотна

Художня цінність полотна – найскладніша за визначенням і найважча для розуміння категорія вартості картини. Що взагалі можна вважати художньою цінністю? Відносно картини в інтер’єр, цей параметр зовсім вже нікчемний, але ми повинні про нього все-таки сказати, адже завжди бувають винятки з правил. Тут важлива сама-по-собі й актуальність зображеного сюжету, і особистостей, які присутні на картині, і підхід до відображення дійсності, техніка та професіоналізм написання полотна. Якщо картина і зовсім – антикварна, то вартість її зростає як на дріжджах. Цінність включає в себе і походження картини (яке можна підтвердити документально), і відгуки про роботу художника відомих галеристів і критиків.

У будь-якому разі, як бачимо, ціна картини олією на полотні завжди складатиметься з кількох основних компонентів, знаючи про існування яких, у замовника відпаде бажання оскаржувати вартість роботи. Багато хто з клієнтів, насправді, не усвідомлюють до кінця, що вони купують, купуючи картину. Це не просто “красиве зображення”, це цілий пласт людської майстерності, фантазії, духовного світу, праці. А якщо згадати про унікальність мальовничої роботи та її довговічність, то і зовсім розумієш, що у тебе на стіні висить справжній шедевр. Арт-студія Picart готова допомогти вам і створити найкращі інтер’єрні полотна для вашого житла. Тому, сміливіше замовляйте собі картину олією на полотні, тому що вона того варта!