15
Лют

Наша послуга – розпис стін для вашого дому

Художній розпис стін (стінопис) – це ще одна з послуг арт-студії “Pic Art”. І сьогодні, я хочу більш детально розповісти вам про нього.

Розпис стін – це один із різновидів стінового живопису. З назви стає зрозуміло, що поверхнею для зображення буде виступати стіна. Жанр цей, дуже, дуже давній. Ще в Стародавній Греції перші майстри “декору” почали застосовувати розпис для прикраси осель багатих аристократів. У минулі часи майстри розписували приміщення темперою, а також різними пігментами, розведеними на основі курячих жовтків. З того часу багато що змінилося. Технології та матеріали зробили крок далеко вперед, а разом з ними спростилися і способи розпису. Розпис став доступним для більшості людей. Фарби, які застосовуються для розпису сьогодні, це, як правило, акрил.

Залежно від типу поверхні, виділяють два основних види розпису стін:

1. Розпис по мокрій штукатурці (класична фреска).
2. Розпис по-сухому (“а секка”).

У сучасних будинках, переважно, застосовується другий варіант розпису. У наступних статтях на цю тему, ми більш детально розкриємо які саме види розпису взагалі бувають. Зараз же, давайте визначимо головні переваги розпису перед іншими формами оформлення стін, скажімо, перед тими ж шпалерами

Головні переваги розпису стін для вашого житла:

Оригінальність і неповторність. Розпис – це невеликий витвір мистецтва у вас вдома. Ви можете з легкістю замовити художнику будь-яке зображення, і воно буде виконано. Більше, ні в кого у світі не буде такого. Вибір же типових шпалер (і навіть фотошпалер) також дуже великий, але все-таки обмежений.
Легкість реставрації. Відновити пошкоджені шпалери – величезна проблема. У випадку ж з фотошпалерами – це взагалі практично неможливо. З розписом все набагато простіше. У нас у студії бували випадки, коли замовник пошкоджував розпис – удар меблями, або маленькі діти намалювали щось поверх зображення. Для наших художників це – дрібниця. Одразу ж виїхали на місце події, підібрали колірну гамму і за кілька годин відновили первісне зображення. У випадку ж зі шпалерами на господарів очікував би багатоденний і клопіткий ремонт: заміна всіх шпалер у приміщенні.
Надійність і довговічність. Говорячи про розпис на стіні, ми говоримо про вкрай довговічний продукт. Розписи існують сотні років, і лише зрідка потребують косметичних реставрацій. Обираючи розпис своєї стіни, ви обираєте якість і надійність. Будьте впевнені, що це капітальний витвір мистецтва, який залишиться з вами на все життя.
Абсолютна сумісність з інтер’єром. Навіть якщо у вас розписана тільки одна стіна кімнати, вона потребує точного узгодження з рештою інтер’єру. Меблі, картини, елементи декору – все це витримується в одній колірній гамі. І, звісно, перед початком розпису художник і замовник точно вивіряють усі деталі та кольори композиції розпису. Таку дію дуже важко виконати зі шпалерами, оскільки потрібно підібрати фантастично точно їхню колірну карту.
Якість виконання. Розпис стіни – це завжди дуже якісно. Чому я так думаю? Та ось, хоча б тому, що в шпалерах є шви, які завжди помітні, а в розписі їх немає. Зображення виграє за рахунок відчуття його цілісності та монолітності. Далі – розпис стіни можливо зробити з наявністю фактури та об’єму, в той час як шпалери – це зображення плоске, навіть якщо там і присутній натяк на орнаментальну структуру. Стінопис виграє і тут.
Гнучкість правок і змін. Коли малюнок уже майже готовий і нанесений на стіну, у замовника в голові може визріти геніальний план зі зміни частини, або ж, навіть усієї задумки сюжету. І… це не проблема! Художник бере пензель, і перемальовує зображення. А спробуйте щось змінити у фотошпалерах, коли вони вже приклеєні до стіни… Ось-ось.
Доступність ціни. Звичайно, порівняно з фотошпалерами, розпис стін може бути дорожчим у середньому на 30%. Але, подумайте про те, що розпис стін, це один раз і надовго, в той час як шпалери змінюються як мінімум 1 раз на 7 років. Розпис стін завжди буде вигіднішим. Тим більше, що вам не доведеться розписувати всі стіни в квартирі! Розпис може займати навіть не цілу стіну від плінтуса до стелі, а бути всього лише елементом, обрамленим тими самими однотонними шпалерами і/або молдингами. Це виглядає круто!
Статусність і вишуканість. Розпис стін – це елітарно. Коли ваші знайомі приходять до вас у гості і бачать розписані стіни, то вони розуміють, що ви людина непересічна, з нахилами справжнього аристократа. Зовсім часи це вважалося шиком і розкішшю. Зараз нічого не змінилося, але розпис став набагато доступнішим для всіх.

 

Підбиваючи підсумки, можемо зробити висновок, що за розписом стін – майбутнє. Зараз все більше і більше дизайнерських рішень передбачають заміну всім нам звичних шпалер на розписи різного типу. Такі зрушення ми вважаємо цілком виправданими, оскільки переваги, перераховані вище, пояснюють вибір дизайнерів. Отже, прийміть тверде рішення мати у себе вдома хоч невеликий, але все ж таки розпис стіни. Запевняю, ви не пошкодуєте!