09
Лют

Кілька порад про те, як розміщувати картини для інтер’єру

Картини для інтер’єру існують у великій кількості. У попередніх статтях ми неодноразово говорили про їхнє призначення та функції. Також ми говорили вже про те, якими перевагами відрізняються авторські картини, написані на полотні олією або акрилом. У цій статті я хочу дати кілька порад щодо того, як правильно розміщувати полотна в житлових приміщеннях. Звичайно, всі інструкції та “фішки” розміщення картин неможливо повною мірою описати в одній статті, але я постаралася виділити головні, на мій погляд, правила, за якими потрібно підбирати та розміщувати картини для інтер’єру. Керуючись ними, ви зможете значно вдосконалити рівень чарівності вашого домашнього вогнища або офісу. Отже, поїхали!

Поради для оптимального підбору картини в інтер’єр:

Розмір кімнати визначає розмір картин. У великих, просторих кімнатах з високими стелями буде краще розміщувати великі монументальні картини з масивними рамами. І навпаки: маленька кімната вже сама підказує, що в неї потрібно вішати картини малого, максимум середнього формату. Рами у них, відповідно, будуть витончені, тонкі.
Картини допоможуть “грати” зі сприйняттям простору в житлі. Вертикальна картина створює враження, що кімната витягується догори, а приземлені квадратні полотна, або ж горизонтально витягнуті надають приміщенню ширини. Такий самий ефект дадуть кілька картин, розміщених горизонтально одна за одною. Якщо велику квадратну картину повісити в маленькому приміщенні, то це візуально звузить кімнату. Тому між роботами необхідно залишати достатньо вільного місця.
Багато маленьких картин найкраще групувати в “зграї”. Якщо є кілька маленьких полотен, то розмістити їх по одній на великих просторах стін – не найкраще рішення. Набагато ефектніше буде згрупувати їх у “зграйки” – по 3-5 картин, розміщуючи їх каскадом, або просто у випадковому гармонійному положенні.
Кольорова гама картини підкаже, куди її краще повісити. У вітальню підійдуть картини яскравих кольорів: червоного, жовтого, салатового. Вони активізують життя, емоції, ідеї, бойовий настрій. Навпаки ж, у спальню і дитячу потрібно підбирати картини з ніжними кольорами, пастельні тони і приглушені відтінки, адже самі ці приміщення призначені для відпочинку, розслаблення і умиротворення.
Призначення кімнати допоможе підібрати картини певного кольору. Так у спальню найкраще підбирати кремові або блакитні тони, синій колір. Вони знімають напругу і готують до відпочинку. У дитячу можна підібрати ніжно зелений колір, а також світло-помаранчевий. У будь-якому разі, картини на білому нейтральному тлі матимуть однаково гарний вигляд скрізь.
У невисоких кімнатах не слід вішати витягнуті по вертикалі картини. Є таке поняття, як відхід – це відстань, яка є мінімальною для нормального і повноцінного сприйняття тієї чи іншої картини. Якщо у вас житло з невисокими стелями, то не потрібно купувати витягнуті великі картини, – ні ви, ні ваші гості просто не зможете їх гідно розгледіти! Мінімум 1 метр відходу необхідний для сприйняття картини. У малогабаритних кімнатах, слід розміщувати картини відповідного розміру.
Картину найкраще розміщувати на тій стіні, де крім картини немає інших елементів прикраси інтер’єру. Іншими словами, якщо у вас розписана стіна, то не слід на неї ж зверху ліпити і картину. Це буде зовсім несмаком.
Картини та фотографії мають бути оформлені в рами різної стилістики. Якщо в приміщенні одночасно є і фотографії, і живопис, у них мають бути різні рами, для того, щоб ефектно виділяти одне від іншого.
Виграшні комбінації розміщення картин: кілька картин в ряд, або три картини каскадом. Таким чином, ефектно заповнюється простір стіни.
Найкращі ідеї картин для вітальні: у вітальні розміщуємо найвигадливіші, найпомпезніші, найяскравіші та найсміливіші полотна. Якщо ви хочете вразити гостей картиною, то якраз слід розмістити такий витвір у вітальні.
Найкращі ідеї картин для спальні: підійдуть картини в м’яких пастельних тонах, пейзажі моря, гір, лісу, легка еротика, сімейні портрети, різні квіти, рослини. Основну картину найкраще вішати над узголів’ям ліжка. Рамки у картин рекомендується робити акуратними і світлими.
Найкращі ідеї картин для кухні: різноманітні “їстівні” мотиви, овочі, фрукти, натюрморти. Чудово на кухні себе почуватимуть і квіти.
Не розміщуйте полотна під потраплянням прямих сонячних променів. Це допоможе зберегти картину на довгі роки.
Використовуйте мінімалізм і контрастність чорно-білих графічних малюнків. Чорно-білий спосіб передачі зображення завжди викликав емоційний відгук у різних людей в усі часи. Чорно-біла графіка – невід’ємний атрибут будь-якої академічної школи мистецтва. В інтер’єрі чорно-білий малюнок підходить практично в будь-якій обстановці, тому що є багато в чому універсальним рішенням. Тому сміливо вішайте графіку де вашій душі завгодно.
Для створення додаткового об’єму і рельєфності стін можна використовувати модульні картини. Модульна картина – це картина, яка складається з декількох окремих полотен. Такі картини зараз досить популярні, і в них можуть обіграватися різні сюжети.

Спробуйте кілька варіантів розміщення картин в інтер’єрі, і ви не пошкодуєте. Буває так, що, застосувавши навіть одну пораду для розміщення полотен, ви вже значно посилите ефект від картини у вашому рідному інтер’єрі. Тому, дерзайте, у вас все вийде!