21
Лют

Купити картину на полотні і залишитися задоволеним

Купити картину в Києві, більш ніж реально. Існують сотні арт-студій і приватних художників, які виконують подібні роботи в нашому місті. Останніми роками, мати вдома картину олією є трендом. Всі хочуть повісити у себе роботу художника: офіси компаній, кафе, студії, приватні особи, юристи, адвокати, кол-центри – всіх не перелічити. Володіти картиною на полотні, це модно, картина, це – круто.

Купуючи картину на полотні, потрібно пам’ятати, що правильність її вибору залежить від кількох факторів. Давайте розглянемо деякі з них:

Цікавтеся мистецтвом. Підпишіться на групи в Instagram і Facebook присвячені сучасному мистецтву. Не зайвим буде і зануритися в Pinterest. Дивіться, дивіться, дивіться! Ви будете розбиратися в мистецтві рівно настільки, наскільки багато зразків мистецтва ви переглянете. Наглянутість у живописі – велика справа. Тільки переглянувши масив схожих робіт, ви вловите відмінність між стилями, почерком того чи іншого художника. Око допоможе розрізнити варіації мазків і фактур, і відрізнити один напрямок мистецтва від іншого. Те, що сподобалося, – відбирайте і зберігайте.
Що вішають інші? Придивіться до картин друзів, у яких вдома вже висить живопис. Вам пощастить, якщо є знайомий художник. Вони зможуть аргументувати вам, чому повісили саме ці роботи і порадити найкраще. Запитати поради експерта у випадку з живописом буде більш ніж мудро.
Розмір і форма. Купити картину на полотні і не подумати заздалегідь “а чи підійде вона мені за розміром?” смерті подібно. Велика проблема, якщо картина занадто велика для вашої кімнати. Перед картиною має бути відхід не менше 1,5-2 метрів, щоб вона добре сприймалася тим, хто дивиться. Купувати картини понад 1 метр потрібно після ретельного визначення місця для них на стіні. Оптимальний варіант – під час планування майбутнього дизайну, заздалегідь визначити місце для твору в інтер’єрі. Тільки колекціонер може собі дозволити обвішатися картинами без їхнього узгодження з рештою інтер’єру, адже для нього немає цінності більшої, ніж полотно. У разі ж декоративного призначення картини на полотні, потрібно все узгоджувати з колірною гамою вашого житла. Також, важлива форма. Прямокутна чи квадратна, кругла чи овальна, модульна чи триптих? Враховувати потрібно все. У нашому блозі ми вже писали про те, як підбирати картини в інтер’єр. Ви можете скористатися порадами, викладеними там, для оптимального підбору робіт для вашого будинку.
Сюжетна лінія. Купити картину на полотні без попереднього продумування цікавого сюжету не пройде. Буває, звісно, “прийшов, побачив, купив”, але, як правило, людям властиво відбирати сюжети, що будуть близькі до їхнього власного світогляду. Не купуйте те, з чим ви будете внутрішньо не згодні.
Не захаращуйте кімнату картинами. Поміркованість – велике благо. Навіть якщо ви любитель картин на полотні, то не слід захаращувати ними всі стіни квартири. Є місця, які будуть найбільш вдалі, щоб туди розміщувати живопис: ось їх і знайдіть. Якщо картина дуже гарна, то вішайте її одну на стіну. Якщо картин багато, але вони малоформатні, то є сенс сформувати з них композицію: головна по центру, а додаткові – з боків.
Підбирайте за кольором. Купити картину на полотні необхідно в тій же колірній гамі, яка переважає у вашій кімнаті. Якщо у вас ніжного відтінку шпалери, та й взагалі, це спальня, то не вішайте туди токсичного салатового кольору кричущий живопис. Усе має поєднуватися. Блакитненьке до блакитненького, помаранчевеньке до помаранчевенького, коричневе до коричневого. Комбінувати кольори теж не заборонено, але, завжди шукайте баланс і гармонію. Безпрограшний варіант – біла стіна. На білій стіні експонувати можна все, що завгодно (у колірному плані, зрозуміло).
Ідеально – “приміряйте” картину в будинок. Тут спрацьовує правило “сім разів відміряй, один раз відріж”. Побачивши роботу в інтернеті або на живій виставці, не поспішайте тягнути її в дім. Найкращий варіант, – роздрукуйте її кольорове зображення, і поприкладайте роздруківку до ваших стін, деталей інтер’єру. Чи підходить воно? Чи подобається вам робота? Чи доречно картина буде виглядати на стіні? Поставте собі ці запитання. Якщо робота має гарний вигляд у візуалізації на Pinterest, або під ефектним освітленням у галереї, то це ще не факт, що вона шикарно виглядатиме на вашій стіні. Лише тоді є сенс купувати картину на полотні, якщо вона підходить вам до інтер’єру.

Проаналізувавши перераховані вище пункти, ви вже зможете набагато успішніше підбирати живопис собі додому. Купити картину на полотні і залишитися задоволеним – цілком реально, якщо ви, звісно, хоч трохи підготуєтеся до такої покупки. Не женіться за модним, а зупиніться на тому, що доречно і красиво для вас. Зрештою картина на полотні повинна дарувати море позитивних емоцій саме вам, а не просто, працювати на догоду іншим людям. Усім добра.