04
Бер

Купити картину на кухню і не помилитися, – це реально!

Кухня – це, найчастіше, місце зборів для всієї родини. Тут, за сніданком, обідом або вечерею збираються рідні люди і ведуть, часом, дуже важливі розмови. У будь-якому разі, кухня, як і інші кімнати в будинку, потребує декорування і тут на допомогу прийдуть картини.

Призначення кухні

Кухня у багатьох з нас асоціюється з досить милими і приємними речами. Акт поглинання їжі, вже сам по собі, дуже і дуже приємний. Також, кухня – це своєрідна “столиця” домашньої держави, адже там засідає дружина, трапляються довгі і часом палкі дискусії, ухвалюються рішення. Також, туди запрошують і гостей (часто). Тому, позбавити цю найважливішу частину нашої житлової площі декору буде непростимою помилкою. Всі функції, які виконують картина в інтер’єрі застосовні і для кухонного простору.

Що за картини, ми точно не повісимо на кухню?

Щоб зрозуміти, якими полотнами найкраще прикрасити вашу кухню, давайте спочатку поговоримо про те, чого ми точно туди не повісимо. Кухня – це не місце шокуючих, гучних “кричущих” полотен. Тут доречніше використовувати кольори не надто яскраві, а сюжети – їстівні. Ніяких батальних сцен (із кров’ю)! Навіть і не думайте про таке! Портрети на кухні також матимуть недоречний вигляд. Не вішайте туди еротику і жанр “ню”. Навіщо шокувати гостей, які можуть зайти до вас на кухню, щоб, скажімо, допомогти вам помити посуд? Не естетичні образи теж виглядають на кухні не найкращим чином.

Які картини будемо вішати на кухню?

Як і завжди, щоб підібрати правильно картину для інтер’єру, потрібно підпорядкувати її закону загального стилю і композиції. Так, кухонна картина не повинна вступати в протиріччя з домінуючим дизайнерським стилем усього житла, і бути витримана в загальній колірній гамі кімнати. Існує безліч загальних дизайнерських напрямків, таких як лофт, класика, кантрі, модерн, конструктивізм, прованс, кітч, техно та інші. Кухня, як і інші приміщення будинку, має бути оформлена відповідно до обраного загального стилю. Це, безсумнівно, впливатиме і на підбір картин.

Зараз стало особливо модним декорувати кухні в стилі “прованс”: французький колорит, легкість, ненав’язливість, крупинка наївності – ось його основні риси. Натюрморт – цей жанр вважається класичним для будь-якої кухні. Це й зрозуміло, адже де, як не на кухні, найдоречніше буде зображення фруктів і овочів, пляшок і статуеток, склянок і тарілок, піал і ваз, квітів і букетів? Пейзаж, природа, озера, гори – все це, також, можна вішати на кухню. Такі сюжети поза конкуренцією. Головне, щоб усе було яскраво і соковито. Ніякої похмурості. Картини повинні викликати апетит. Абстракція також доречна, але підбирати її потрібно усвідомлено. Такі полотна не так поширені на кухнях, але їхня популярність набирає обертів.

Приклад оформлення кухні картиною

Сюжетні лінії та жанри для картин, які створять затишок на вашій кухні:

1. Апетитні їстівні зображення. Яскраві, соковиті, щоб викликали апетит.

При цьому, не слід думати, що апетит викликається тільки їстівними предметами на картині. Є ціла низка сюжетів, які можуть збудити апетит, але самі при цьому не є їжею. Взагалі, є така думка, що яскраві соковиті кольори збуджують виділення слини, а отже, і підвищують апетит. Прикладом, картина може зображати людей, які їдять. Або, заклад громадського харчування, ресторан, кафе. Також, на полотні може бути зображений процес виготовлення їжі. Збуджують ці сцени апетит, чи ні – ви можете перевірити самостійно. І, все-таки, більшою популярністю у людей користується сама їжа. Кухня та їжа нерозривно пов’язані. Саме тому зображення фруктів, овочів, кондитерських виробів, страв, зелені, молочних, м’ясних продуктів дуже доречно пасуватимуть будь-якому кухонному простору.

2. Класичні пейзажі.

Пейзажем кухню не зіпсувати. Взагалі, пейзаж здавна вважається універсальним жанром живопису. І справді, куди пейзаж не повісь, він скрізь впишеться в обстановку, оскільки зображує природу, яка сама по собі досить нейтральна. Звичайно, є винятки (як бурхливі хвилі на полотнах Івана Айвазовського), але все-таки. Пейзаж може бути написаний у різному стилі живопису. Ось вам класичний мальовничий реалізм, а ось, та ж природа очима експресіоніста. Далі, спостерігаємо кольорові плями на полотні імпресіоніста, які теж, на подив усім, зображують ту саму ділянку природи. Можемо побачити максимальну стилізацію пейзажу, його втілення в уяві художника. Кожному дизайнерському стилю відповідає свій стиль в образотворчому мистецтві, який підходить йому. Досвідчений дизайнер завжди знає, яку картину підібрати в приміщення, як, утім, і досвідчений художник.

3. Натюрморти.

Це, якраз в точку. По суті, натюрморт, у сучасному інтер’єрі, ніде, крім кухні, вішати і не доречно. Він ніби створений для кухні. Натюрморт передбачає зображення на картині не живих предметів. Це можуть бути столові прилади, статуетки, овочі, фрукти, квіти, вази, книжки, письмове приладдя, меблі та інше. Композиція натюрморту може посилити загальне враження від вашої кухні, і допомогти вам забезпечити максимально позитивне її сприйняття.

4. Квіти.

Квіти являють собою такий самий універсальний сюжет, як і пейзаж. Як то кажуть, якщо у вас вдома немає живих квітів, то заведіть собі хоч не живі “вічні” квіти на картині. Букети півоній, тюльпанів, троянд і хризантем завжди приємно споглядати. Особливо, квіти приємні жінкам, а жінки, як відомо, дуже багато часу проводять на кухні. Тому сміливо чіпляйте на кухні квіткові картини – ви не прогадаєте.

Картина на кухню “Білі троянди”, олія. Художник – Олександра Яременко. Студія Picart

5. Найчастіше на кухню вішають графічні роботи.

Чомусь, кухня любить акварель. Вважаю, що це викликано самою технікою акварельного малюнка – не надто яскравого і зухвалого. Легка графіка олівцем або вугіллям також матимуть колоритний вигляд.

6. Позитивний сюжет.

Товариші! Друзі! Брати! Кухня не терпить похмурих сцен і негативізму в будь-якій формі. Купуйте на кухню картини з максимально життєрадісним сюжетом. Купуйте те, що буде радувати око, вселяти оптимізм і віру в завтрашній день. Це дуже важливо для якісного процесу поглинання та обробки їжі всередині нас.

Очевидно, що кухня має бути прикрашена картинами. Арт-студія PicArt надасть вам найкраще рішення для декору вашої кухні. Зв’яжіться з нами, і ми допоможемо вам підібрати найдостойніші зразки. Купити картину на кухню і не помилитися – це більш ніж реально! Ми в цьому абсолютно впевнені.

Стилізовані квіти на картині, розміщеній на кухні. Приклад оформлення