16
Лют

Замовити картину-копію відомого художника

Великі твори мистецтва завжди надихали людей. У кожному поколінні жили свої художники, які надалі стали відомими, і ми говоримо зараз про них як про “великих”. Світова художня традиція накопичила сотні тисяч полотен, які по праву викликають захват і захоплення. Вони стали класикою світового мистецтва. Будь-яка з цих картин зможе більш ніж гідно прикрасити ваше житло. Хто сказав, що інтер’єру чуже велике мистецтво? Ми вважаємо якраз навпаки.

Більшість класичних робіт відомих майстрів зберігаються в музеях. Вони назавжди поповнили фонд загальнолюдського мистецького надбання. Картини ніколи не зникають з музеїв, і не потрапляють до рук звичайних людей. Ще ода частина великих творінь, зосереджена в приватних галереях. Таким чином, арт-ринок функціонує більшою мірою завдяки полотнам сучасних художників, які постійно творять щось нове, і воно ще не встигає потрапити до музеїв за життя авторів. А що ж робити тим людям, які хочуть собі додому повісити “Мону Лізу” да Вінчі, або “Дев’ятий вал” Айвазовського? Вихід як завжди є, і він називається художня копія картини.
Давайте розберемося по порядку.

Репродукція – це копіювання твору живопису за допомогою будь-якого друкованого технічного обладнання (сканер, принтер, плоттер, ксерокс). Результатом репродукування картини є, найчастіше плакат, постер, фотокопія на папері (лляному полотні). Зараз це називається “принт”. Середній за ціною, милий варіант.
Репліка (вона ж – “авторський повтор”) – варіант, коли картина на замовлення ще раз відтворюється автором оригіналу. Така собі, точна копія від автора. Саме тому такий вид відтворення теж вважається оригіналом, адже його малювала та сама людина, за мотивами власного твору, можливо, з кількома незначними доповненнями. Цінова політика буде не набагато нижчою, а може бути й вищою за оригінал (якщо є попит, значить ціну можна підвищувати).
Копія картини – це це це відтворення картини, яке відбувається тільки вручну досвідченим художником-майстром. Саме такий варіант є найприйнятнішим для інтер’єрного живопису, коли шедевр не матиме вигляду сувеніра з ярмарку, але, водночас, не коштуватиме вам “усіх грошей світу”.

Хочеться поговорити саме про копію картини, яка, на наш погляд, є оптимальним варіантом отримати дублікат знаменитого світового шедевра. При цьому копіюється не тільки основне зображення загалом, а й, що найважливіше, деталі полотна. Високоякісна копія тим і відрізняється від низькопробної роботи, що в ній присутній високий ступінь відтворення деталей.
Що ж саме копіюється? Відповімо на це запитання:
– сюжет і композицію полотна;
– стиль написання картини;
– художня техніка майстра;
– колірна гама картини;
– спосіб нанесення мазка автором;
– фактура полотна;

Копія картини Клода Моне “Дівчина з парасолькою” 80х100 см, полотно, олія. Студія “Pic Art”

Що точніше передається оригінальний стиль великого твору, то й краще. За це і цінується хороша копія – вона максимально близька до оригіналу. Не думаю, що потрібно утруднятися, пояснюючи переваги копії картини перед її репродукцією. Репродукція, виконана машинописом, завжди програватиме “живій” копії. Копія великого полотна вже сама по собі є предметом мистецтва, оскільки несе в собі унікальну індивідуальну техніку її творця. Тому-то на цьому полотні художник з гордістю ставить свій унікальний підпис, оскільки саме він створив цю роботу за мотивами великого твору.

У нас, в арт-студії “Pic Art” досить часто замовляють копії робіт великих художників. Найбільшою популярністю серед клієнтів користуються картини таких майстрів як: Вінсента Ван Гога, Івана Айвазовського, Густава Клімта, Караваджо, Рембрандта, Клода Моне, Анрі Матісса та інших. З практики скажу, що копія картини – це справа дуже тонка. Іноді абстрактні полотна відтворювати набагато складніше, ніж будь-який реалізм, тому що мазки наносяться автором у пориві емоцій і експресії, що неймовірно складно передати на полотно, коли сам ти не перебуваєш на такому емоційному підйомі.

Копія картини Івана Айвазовського “Дев’ятий вал”. Студія Pic Art

До речі, щодо розміру робіт. Не обов’язково робити копію великого твору в масштабі 1:1. Рєпінські полотна, наприклад, (3х6 метра, як вам?) буде важко повісити в малосімейці, погодьтеся? Але не слід сумувати, адже будь-яку картину можливо підігнати саме під необхідний клієнту розмір. Тож, мати у себе художню копію хоча б одного великого полотна ви просто зобов’язані!
Арт-студія “Pic Art” створює якісні копії картин відомих художників уже понад 13 років. Наші роботи відрізняються:
– фотографічною передачею зображення обраної роботи;
– точністю передачі мазка;
– свіжістю і яскравістю фарб;
– швидкістю виконання;
– гнучким ціноутворенням;
Тож, сміливо замовляйте роботи великих майстрів, і наші художники виконають все в строки та якісно.