15
Лют

Види художнього розпису стін

Перш ніж замовити розпис стін, необхідно хоча б трохи розібратися в його різноманітних видах, щоб найточніше визначити те, що підійде для вас. Звичайно, розпис має бути витриманий у тонах і стилістиці основного інтер’єру. Розпис стін має різний діапазон цін. Конкретна вартість залежатиме саме від складності та виду роботи. Простий розпис і 3-d розпис будуть істотно відрізнятися за ціною. У будь-якому разі, ми спробуємо познайомити читача з основними видами стінопису, який існує, а вже вам обирати, що підійде саме для вашого інтер’єру.

Найпоширеніші види художнього розпису стін:

 1. 1. Розпис стіни пензлем акриловими фарбами. Акрил швидко сохне, не має токсичності та зберігає велику стійкість навіть щодо вологи. Санвузол теж можливо розписати таким матеріалом. Розпис акрилом є найпоширенішим видом стінопису.
  2. Розпис стін за допомогою аерографа. Аерограф – це спеціальний апарат, який має пневматичний принцип дії і використовує повітря для розпилення фарб на площині для створення зображення. По суті, такий собі пульверизатор для фарб. Особливістю цього виду розпису є можливість створювати м’які розводи і переходи між кольорами. Для великих площ аерографія просто незамінна.
  3. Графіті. Малювання на стіні за допомогою аерозольних балончиків з фарбами. Цей вид розпису дуже модний серед молоді. Домінують яскраві зухвалі кольори, які надають відчуття динаміки і руху.
  4. Розпис із використанням трафаретних форм. Трафарет – це модель, яку можна вирізати з картону або будь-якого іншого матеріалу, який підійде для цього. Трафарет використовують, коли необхідна підвищена точність нанесення зображення та найвищий рівень деталізації, а ще, коли слід виконати багато абсолютно однакових елементів на площині.
  5. 3-d розпис. Розпис стін + барельєф + ліпнина з особливим способом нанесення фарб. При цьому всі елементи підсилюють ефект об’єму, який буквально “виходить” зі стіни. Якщо ж нанести це зображення на підлогу, то можна домогтися оптичної ілюзії, коли здається, що земля йде з-під ніг, а перед тобою глибока прірва. Такі зображення дуже оригінальні.
  6. Фреска. Фреска – найдавніший із відомих видів стінопису. Фреска створюється, коли фарби наносять на ще свіжу штукатурку. Цей вид розпису є найскладнішим. Від його творця вимагається великої художньої майстерності для створення такого виду творів.
  7. Барельєф. Барельєф – це скульптурний рельєф, який виступає над поверхнею не більше ніж на половину об’єму. Він ліпиться найчастіше з гіпсу, а потім – розмальовується. Барельєф може заповнювати собою всю композицію, або доповнювати якісь із її частин. У реальності має дуже ефектний вигляд, тому що з площини раптово з’являється об’єм і зображення на стіні оживає.
  8. Ліпнина. Ліпнина використовується в розписі стін для надання їй виразності. Існує безліч варіантів створення ліпнини, зокрема з гіпсу і шпаклівки. Так само, як і барельєф, ліпнина в даному випадку виконуватиме другорядну роль, лише доповнюючи композицію, написану на площині.

Ще один приклад. Деякі художники роблять розпис флуоресцентними фарбами, які можна побачити тільки в ультрафіолетовому спектрі, а також фосфорними фарбами, – вони світитимуться в темряві. Одним словом, будь-який каприз доступний для покупця. Коротше кажучи, наразі в мистецькому середовищі існує дуже багато різноманітних стінописних технік, і ми залюбки допоможемо вам обрати найоптимальнішу для вас. Звертайтеся, одним словом!