09
Лют

А як ваша картина виглядає в інтер’єрі?

Картин багато, а інтер’єр у вас у кімнаті тільки один. Саме тому, завжди слід замислюватися перед покупкою будь-якої роботи, а який саме вигляд матиме цей витвір мистецтва у мене на стіні?

Картина для інтер’єру повинна відповідати стилістиці приміщення. Але для початку, давайте з’ясуємо, які ж функції виконує будь-яка картина в інтер’єрі?

Завдання картин в інтер’єрі:

Заповнювати порожній простір. Дуже важлива функція для будь-якого дизайнера. Якщо стіна виглядає порожньою, то потрібно просто повісити на неї картину і … вуаля, питання вирішено!
Виконувати основну роль у декорі приміщення. Іноді дизайнер задумує простір так, що центральним елементом його може виявитися улюблена картина господаря (якщо, наприклад, він поціновувач мистецтва). Всі інші елементи в дизайні можуть носити лише додаткове навантаження.

Пов’язувати собою різні елементи дизайнерських рішень. Вдало підібрана картина може зв’язати воєдино різні елементи інтер’єру, як за допомогою форми, так і за допомогою кольору.
Виділяти і посилювати обраний дизайнером загальний стиль інтер’єру. Коли дизайнер хоче максимально підкреслити той стиль, у якому він створив інтер’єр, то тут на допомогу приходить картина. Вона дасть чітке уявлення про те, що за стиль використовував дизайнер (якщо сам стиль виражений слабо). Так, наприклад, твори, які відмінно впишуться в скандинавський стиль, або стиль лофт взагалі не підійдуть до сучасної класики.
Прикрашати приміщення. Банально просто і чесно. Без картин, у вас в кімнаті буде не так красиво.
Демонструвати індивідуальний стиль і оригінальність господаря житла. Іноді картина скаже про господаря будинку більше, ніж всі інші предмети інтер’єру разом узяті, оскільки вона одна безпосередньо може передати ідеологію і погляди людини за допомогою зображених на полотні сюжетів.
Створювати затишну атмосферу в будинку. Йдеться про емоції. Твоє житло має бути тим місцем, в яке ти хочеш повертатися. І такий комфорт можуть створити картини.
Привносити в житло нотку аристократизму, розкоші та блиску. Здавна так повелося, що прибирати житло картинами могли лише дуже заможні, і часто знатні люди. Часи змінилися, а хороший стереотип – залишився, і успішно працює. Прикрасьте свій будинок картинами, і інші люди говоритимуть про вас як про цінителя прекрасного.

 1. Створювати загальний позитивний емоційний фон. Помічено, що картини завжди несуть енергетику. Цю енергетику можна спрямувати в потрібне русло й породжувати необхідні сприятливі ефекти. Не дарма кажуть, що картини людей з хорошою енергетикою можуть приносити здоров’я і благополуччя!

  Виходячи з цих основних функцій, ми можемо трохи зрозуміти, які основні правила існують для розміщення картин:

  Розташовуйте картини групами. Особливо, якщо вони у вас невеликі. Велику ж роботу краще повісити одну, і не додавати до неї інших “супутників”, оскільки це послабить її художній вплив і загальне враження від неї.
  Якщо ви розміщуєте картини біля предметів меблів, то розмір картини або ж групи полотен має бути трохи меншим, ніж меблева композиція (приблизно 80-90% від площі меблів).
  Симетрія – не завжди правильно. Розмістити групу картин симетрично – найпростіше, але не завжди правильне рішення. Хороший смак, іноді, передбачає піти проти всіх правил симетрії, для того, щоб максимально видовищно розмістити групу зображень. Єдине правило – у центрі має бути найбільше полотно, навколо якого вже будуть згруповані дрібніші.

 1. Круглі та квадратні елементи легко комбінувати. Буває так, що, наприклад, картину ми розміщуємо поруч із круглим дзеркалом. І тут існують кілька варіантів комбінування. Круглий елемент може бути або в центрі композиції, або на її периферії. А бувають навіть круглі витвори (наприклад, з епоксидної смоли), які можна з легкістю вписувати в компанію їхніх квадратних чи прямокутних родичів.
  Невеликі полотна на полицях – це стильно! Іноді, не зовсім доречно дірявити стіни у вашому інтер’єрі. Найкраще розмістити невеликі роботи на спеціальних картинних полицях уздовж стін. Можна гратися з розмірами, і ставити картини середнього розміру разом із маленькими – ви від цього анітрохи не програєте, а навпаки – покажете власну оригінальність.
  Подбайте про освітлення. Найкраще освітлення для кімнати – денне, природне. Але, на жаль, не у всіх випадках його можна забезпечити. Картина ж потребує світла, оскільки тільки в добре освітленому приміщенні вона починає повною мірою грати своїми фарбами. Для вирішення цієї проблеми існують спеціальні галерейні світильники у вигляді планки, які добре підійдуть для освітлення картин. Особливо якщо робота велика і дуже для вас дорога, то безсумнівно найкраще її підсвітити за нестачі освітлення в кімнаті.
  Велика картина повинна за кольором вписуватися в інтер’єр. Інакше кажучи, в інтер’єрі має бути ще щось, що буде виконано в такій самій (або максимально наближеній) колірній гамі, що й сама картина. Це можуть бути елементи меблів, оздоблення стін, шпалери, горщики з квітами та інші елементи.

  Існує ще величезна кількість правил, порад і приписів щодо яких можливо підбирати і розміщувати картину в інтер’єр. Слідкуйте за нашим блогом, і ви й надалі дізнаватиметеся щось нове і практичне, що допоможе вам максимально посилити ефекти від полотен у вашій оселі.