21
Гру

Роботи-художники або призначення мистецтва

Привіт! Як ти вже знаєш, мене звати Олександра Яременко, і я – художник. Довгий час я думала (як, впевнена, думають і більшість людей), що мистецтво – це про КРАСИВЕ. Інакше кажучи, мистецтво створено, щоб прикрашати, декорувати, нести красу тощо. Але ось, колись, мені надіслали ролик, у якому я побачила робота, який… малює. Так! Їде така машина з кареткою і після неї на свіжій білій стіні проявляється красива картина. Ось тобі й штука! Виявляється, що для того, щоб робити КРАСИВО людина то вже й не потрібна, а декорувати приміщення, писати картини, робити розписи можуть роботи.
СТООООП….!!!!

І тут я задумалася: раніше мистецтво, здатність творити була притаманна тільки людям. Якщо мистецтво раніше могла робити тільки людина, а тепер і роботи-машини це роблять, то невже прийшов кінець ЛЮДИНІ?! Невже і мистецтво як таке ЗАКІНЧИЛОСЯ, адже воно не потрібне, а КРАСИВО може зробити і штучний інтелект?!
Нііііі!

Раптом, зовсім інша думка пронизала мене тоді. Я ПО-ІНШОМУ СТАЛА РОЗУМІТИ МИСТЕЦТВО! Ні ж, ні і ще раз ні, мистецтво – це не про ДЕКООРІРУВАННЯ, не про КРАСИВЕ, КРАСОТУ або ПРИКРАСУ, ні – МИСТЕЦТВО – ЦЕ СПОСІБ ПОГЛЯДУ НА СВІТ!!!!! Адже це і робить художника художником, – через мистецтво, як через двері він перетворює навколишню реальність, через мистецтво він дивиться на світ “під іншим кутом”. Мистецтво не є просто створенням красивих нових речей, воно не тільки для вашої стіни, – воно для серця і голови. І коли художник, ЛЮДИНА, якщо хочете, Творить, він не просто перемальовує щось, він у такий спосіб народжує ІНШЕ – світ, трансформований через призму його знань, досвіду, бачення, серця душі… і ПЕРЕНОСІТЬ це в іншому вигляді на полотно. Так народжується нова маленька реальність, яку люди купують і несуть до себе в домівки. Мистецтво, зрозуміла я тоді, це просто особливий погляд на світ, спосіб його відтворення і навіть пізнання, а не красиві штуки у вас на стіні.

Уміння малювати не робить із робота людину. Роботу нема чого вивільняти зсередини назовні – у голові в нього програма. Робот-художник малює, бо по-іншому не може і на це він запрограмований. Людина малює – тому що це її ВИБІР, це її спосіб висловити внутрішній світ і свій погляд на навколишній світ.

“Робот-малювалка ніколи не замінить людину, а мистецтво ніколи не помре” – з радістю подумала я тоді! Так само думаю і до цього дня. А ви, що можете сказати з цього приводу?

Олександра Яременко – головний художник арт-студії “PicArt”

Олександра Яременко малює картину “Царство Львів”