08
Лют

Портрет на замовлення: як не помилитися з вибором?

Портрет на замовлення належить до послуг естетичних і більшою мірою елітарних. Тож якщо ви зважилися замовити такий портрет, то це, безумовно, свідчить про вас як про людину високого смаку. Такий подарунок не дарують щороку, і в цьому є велика відповідальність людини, що дарує, придбати максимально якісний продукт. Портрет на замовлення має неодмінно сподобатися, а інакше це може обернутися неприємною ситуацією. Щоб уникнути подібного, давайте трохи поговоримо, як правильно замовити портрет, і чим потрібно керуватися, вибираючи художника. Отже, поїхали!

Портрети, які малює професійний художник, діляться на дві великі групи:

Портрети в живописі (олією/акрилом).
Портрети в графіці (олівцем/вугіллям/тушшю/мастилом).

Портрети, виконані в живописі, робляться маслом або акрилом на полотняному полотні. До безперечних переваг такого твору ми віднесемо:

– яскравість і колірну насиченість;

– фотографічність;

– широкі можливості стилізації зображення відповідно до основних існуючих художніх стилів;

– довговічність і невибагливість у використанні;

– можливість комбінації портрета людини і практично будь-якого фону;

Портрети в графіці – це портрети, як правило, виконані в чорно-білому варіанті. Вони робляться олівцем, тушшю, олією або аквареллю на папері. Чорно-білий графічний портрет має свої переваги:

– доступніший ціновий діапазон порівняно з олійним портретом на полотні;

– глибокий ступінь деталізації;

– точне промальовування індивідуальних рис зовнішності людини;

– чарівність і шарм чорно-білого контрасту подачі зображення;

– швидкість у виконанні;

– можливість стилізації;

Як бачимо, живопис і графіка мають рівний потенціал для створення портрета.

Які ми можемо дати поради для вибору портрета, щоб ви, як клієнт, були задоволені? Давайте перерахуємо кілька з них:

1. Знайдіть досвідченого художника з перевіреними роботами. Від творця портрета залежатиме не просто багато чого, а практично все. Подивіться, що є на сайті художника. Знайдіть попередні портретні роботи. Увагу звертайте на стилі й техніку написання портретів. Хотіли б ви, щоб вас або вашого близького намалювали б саме в цій техніці? Не поспішайте з вибором. Почитайте відгуки про роботи цієї людини.

2. Проаналізуйте цінову політику. Для цього слід звернутися до кількох професіоналів і просто зіставити ціни. Звичайно, головне орієнтуватися на ту суму, яка є у вашому розпорядженні. Але, справедливості заради треба зазначити: не беріть занадто “дорогий портрет”, так само і “занадто дешевий”. У першому випадку, ціна може бути завищена, а в другому випадку – якість може постраждати, адже хороша якісна робота не може коштувати надто вже дешево.

3. Виберіть якісне фото людини, з якого писатиме портрет художник. Багато замовників дуже невибагливо вибирають вихідну фотографію коханої людини. Фото має бути кольоровим (якщо малюємо не в графіці), максимальної роздільної здатності, великого розміру. Усе це вплине на деталізацію майбутньої роботи, і є важливим. Звісно, художник-професіонал може намалювати портрет і з неякісної фотографії, але тоді йому буде складніше передати окремі нюанси зовнішності людини, що може не сподобатися замовнику наприкінці. Тому, подбайте з самого початку максимально полегшити роботу художника.

4. Визначтеся зі стилем, у якому буде створено портрет. Художніх напрямків нині існує величезна безліч, і вам необхідно з їх числа вибрати один стиль, в якому художник створить шедевр. Тут усе залежить від індивідуального смаку та уподобань того, хто дарує. Єдине, що хотілося б порадити, так це те, що, можливо, є сенс якось непомітно дізнатися у майбутнього володаря твору той стиль, який найбільше сподобається йому, щоб не зіткнутися з ситуацією, коли людина не буде щиро рада такому подарунку. Якщо йдеться про людину старшого віку та консервативних поглядів, то, не думаю, що буде доречно малювати її в імпресіоністичній чи абстрактній манері. Утім, вибір за вами. Головне, щоб усе було доречно.

5. Узгодьте з художником найбільш доречний для вас варіант доставки готового портрета. Це може бути або самовивіз, або надсилання будь-яким видом пошти, або приватної компанії, що займається перевезеннями вантажів (якщо йдеться про відправку закордон).

Таким чином, портрет є чудовим подарунком до будь-якої пам’ятної дати або ювілею. Подарувати картину із зображенням щасливої близької людини – універсальний спосіб виділитися, показати власну оригінальність, а також перетворити свято на незабутнє торжество. Так, ваш подарунок будуть ще довго з вдячністю згадувати.

То чого ж ви чекаєте – замовте портрет просто зараз!

Олександра Яременко , Портрет пари, полотно, олія 60х70, 2017 рік.

Початковий оригінал для портрета