м.Киев, вул.Борисоглебська 7           +38 (093) 031 87 53

Розпис меблів на замовлення

Часто трапляється ситуація, коли старі меблі ще знаходяться у гарному стані, але хочеться змін та оновлення в інтер’єрі. Щоб не витрачати час і кошти на придбання нових меблів і прилаштування старих, можна використати такий прийом як художній розпис меблів.  Сучасні майстри можуть пофарбувати ваші шафу, столик та комод у будь-який колір із застосуванням ефектних фарб, зі створенням текстурної підкладки, плавних переходів кольору або рівномірного і якісно нанесеного одноколірного тону. А зверху можна зробити будь-яке зображення. І у вас вже новий предмет декору, який може стати головною деталлю всього інтер’єру.

Декоративний розпис меблів на замовлення можливий за дизайном або ескізом клієнта або розроблений артстудією. Цей спосіб реставрації та декорування надасть вашим старим і звичним речам нового, оригінального вигляду. Трішки творчості й креативності, і ваші меблі випромінюватимуть нову енергетику, створюючи в домі особливу атмосферу.

Види декоративного розпису меблів

Коли замовник звертається до студії для оновлення власних меблів, звичайно він бажає вишуканості й ексклюзивності. А тому одразу цікавиться досвідом роботи художника, який виконуватиме малюнки на меблях на замовлення, хоче подивитися його портфоліо і запитує, чи можна втілити у життя його ідеї.

Сучасні спеціалісти з ручного розпису меблів використовують переважно такі техніки як:

 • традиційний ручний розпис пензлем акриловими або олійними фарбами;
 • високотехнологічна аерографія;
 • нанесення сусального золота, срібла та міді у різних композиційних поєднаннях;
 • трафаретна техніка: графічні симетричні та асиметричні композиції;
 • інкрустація кристалами Сваровські.

Також майстри використовують в оздобленні меблів декупаж, штучне зістарювання покриття, різні розтяжки, градієнти та переходи кольору. Деякі прийоми виглядають дуже сучасно і добре вписуються у модні інтер’єри, дозволяючи створювати індивідуальний дизайн меблів.

Особливості нанесення зображень на меблеві поверхні

Ексклюзивний розпис меблів починається з ескізів. Оформлення має відповідати основному стилю інтер’єру, тому вони виконуються у повному кольорі. Але варто розуміти, що ескіз – це не просто гарний малюнок. Створюючи ескіз, художник планує, яким саме матеріалом він виконуватиме розпис, чи передбачено золочення фону, чи деталей малюнка. Сьогодні доступні кілька варіантів золочення. Класичний спосіб – нанесення натурального золота або використання металевої чи синтетичної поталі. Кожен матеріал має особливості, а його вибір залежить від того, як і де буде використовуватися предмет меблів. Так, металева поталь схильна до окислення і використовувати її, наприклад, на кухонних меблях не рекомендується. Синтетична поталь має ширший колірний спектр і не схильна до окислення, але на вигляд дещо відрізняється від металевої.

Професійний розпис дерев’яних меблів починається з підготовки поверхні. Якщо меблі нові або зроблені на замовлення, їх краще замовити без фарби та лаку або покриті матеріалами на водній основі. Якщо фон влаштовує замовника, він лише матується.

На поліуретан і віск акрилові фарби не лягають. Таке покриття знімається хімічним способом і фон наноситься заново. Це трудомістка і копітка ручна робота, яку краще проводити у майстерні.

Раніше художній розпис меблів виконувався темперою, нині художники користуються акрилом, рідше олійними фарбами. Також сьогодні творча робота на замовлення вимагає сучасного обладнання і відповідних інструментів, які має кожен професійний майстер.

Кухонні меблі з розписом обов’язково покриваються стійким захисним лаком на водній основі. Захист розпису потрібен, оскільки акрилові фарби з часом стираються під впливом води. Можна також вкрити поверхню з розписом спеціальним воском. Це покриття виглядає дуже естетично, але підходить тільки для предметів декору, які не мають практичного призначення.

Якщо мистецький декор меблів і розпис стелі здійснені в єдиній тематиці й доповнюють одне одного, то виникає ефект ансамблю, що багаторазово посилює враження від усього інтер’єру.

На що звернути увагу при виборі майстра для художнього розпису меблів?

Сьогодні замовлення розпису меблів є трендом, який лише набирає обертів. Це дозволяє створювати у приміщенні індивідуальний дизайн, вносити оригінальність і мистецький прояв. Виконуючи розпис меблів, фахівці спершу запрошують замовника на консультацію, де обговорюють кожну деталь майбутнього проєкту.

Рекомендується звертатися до майстрів, які пропонують своїм клієнтам:

 • індивідуальний підхід;
 • відповідний досвід у галузі декору та реставрації розпису меблів;
 • можливість створення цікавих композиційних поєднань;
 • різні стилі, техніки та технології художнього оформлення інтер’єрів;
 • авторський дизайн меблів на замовлення з урахуванням правил та законів композиції;
 • адекватні терміни виконання проєкту;
 • доступну вартість послуг.

Краще звертатися до художника або художньої студії, що підписує із замовником договір, у якому прописує всі пункти взаємовідносин. Це говорить про серйозне ставлення до своєї роботи. Також зверніть увагу відгуки про вже виконані проєкти, роздивитися фото меблів, які були розписані. Це допоможе вам зробити правильний вибір. І нехай ваші меблі отримають друге життя і надихатимуть вас на великі справи.

image
Благодарим за обращение! Мы скоро с Вами свяжемся.
image
image
Оставить заявку

Для просчета отправьте нам изображение, размеры или укажите в комментариях то, что бы вы хотели.